Breaking News

دانلود مستندات ایزو 22000

تومان860,000

پکیج مستندات ایزو 22000 شامل موارد زیر است;

خط مشی ایمنی غذایی

نظامنامه ایمنی غذایی

نقشه فرآیند ها(Process map)

شناسنامه فرآیند ها(13)

شرح وظایف و مسئولیت ها(12)

روش های اجرای(22)

دستورالعمل های کاری(11)

فرم های اجرایی(80)

فرمت: به صورت فایل Word ارائه شده که با پسوند Zip فشرده شده

حجم فایل اصلی:  19.1 مگابایت

حجم فایل زیپ:  6.32 مگابایت

سال انتشار: 1398

ویرایش: اردیبهشت ماه 1403(تعدادی از مستندات)

تهیه کننده: کیفیت پژوهان آریا

توضیحات

دانلود مستندات ایزو 22000
دانلود مستندات ایزو 22000

دانلود مستندات ایزو 22000 در این سایت شامل دسترسی به تمام الگو ها، راهنماها و سایر اسناد معتبر از قبیل خط مشی ایمنی غذایی، نظامنامه ایمنی غذایی، روش های اجرایی، دستورالعمل ها، طرح HACCP، فرم ها، چک لیست های ممیزی، کنترل فرآیند و کنترل محصول می باشد که بر اساس الزامات استاندارد ISO 22000:2018 تهیه و تدوین شده است.

هدف از ارائه پکیج مستندات ایزو 22000 چیست؟

هدف از ایجاد امکان دانلود مستندات ایزو 22000 کمک به پیاده سازی و استقرار سیستم مدیریت ایمنی غذایی و همچنین طرح HACCP در سازمان ها و شرکت های فعال در زنجیره غذایی می باشد که خود امکان تهیه و تدوین این اسناد را نداشته و با دریافت پکیج مستندات ISO 22000، ضمن سرعت دادن به استقرار سیستم، از کاهش هزینه های پیاده سازی نیز بهره مند می گردند. به همین منظور شرکت کیفیت پژوهان آریا امکان دانلود مستندات ایزو 22000 را برای کارشناسان صنایع غذایی، مشاوران ایزو 22000 و دانشجویان این رشته فراهم نموده است که تنها با چند کلیک کلیه مستندات ISO 22000: 2018 در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.

 

ایزو 22000 چیست؟

ISO 22000 استانداردی برای سیستم های مدیریت ایمنی مواد غذایی است که به سازمان های صنعت غذا کمک می کند تا از ایمنی محصولات غذایی اطمینان حاصل کنند. توسعه مستندات برای ISO 22000 شامل ایجاد اسناد و سوابق مختلف برای نشان دادن انطباق با الزامات استاندارد است. در اینجا خلاصه ای از اسناد معمولی مورد نیاز برای ISO 22000 آمده است:

خط مشی ایمنی غذا: بیانیه رسمی از مدیریت ارشد که تعهد سازمان به ایمنی مواد غذایی و اهداف آن را تشریح می کند.
نظامنامه ایمنی مواد غذایی: سندی است که سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی (FSMS) را تشریح می کند و یک نمای کلی از نحوه رعایت الزامات ISO 22000 توسط سازمان ارائه می دهد.
رویه ها(روش های اجرایی): رویه های دقیق برای فرآیندهای کلیدی در سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی، مانند تجزیه و تحلیل خطر، پایش، اقدامات اصلاحی، و بازنگری مدیریت.
دستورالعمل های کاری: دستورالعمل های گام به گام برای انجام وظایف خاص مربوط به ایمنی مواد غذایی، مانند روش های تمیز کردن، نظارت بر دما، و اقدامات بهداشتی.
فرم ها و سوابق: الگوهایی برای مستندسازی فعالیت ها و ثبت داده های مربوط به ایمنی مواد غذایی، از جمله سوابق آموزش، نتایج نظارت، اقدامات اصلاحی، و ارزیابی های تامین کننده.
طرح تجزیه و تحلیل خطر و نقاط کنترل بحرانی (HACCP): مستندسازی فرآیند تجزیه و تحلیل خطر و نقاط کنترل بحرانی شناسایی شده برای اطمینان از ایمنی مواد غذایی.
برنامه‌های پیش‌نیاز (PRPs): مستندسازی برنامه‌ها و رویه‌های مربوط به ایمنی مواد غذایی که برای کنترل خطرات در محیط تولید مواد غذایی مانند بهداشت، بهداشت پرسنل و کنترل آفات ضروری است.
رویه‌های ردیابی: رویه‌هایی برای ردیابی حرکت محصولات غذایی در سراسر زنجیره تامین برای فعال کردن فراخوان موثر در صورت آلودگی یا سایر مسائل ایمنی مواد غذایی.
برنامه آمادگی و واکنش اضطراری: رویه‌هایی برای پاسخگویی به شرایط اضطراری ایمنی مواد غذایی، مانند حوادث آلودگی یا فراخوان محصول.
روش اجرایی ممیزی داخلی داخلی: رویه هایی برای انجام ممیزی های داخلی برای ارزیابی اثربخشی سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی و شناسایی زمینه های بهبود.
سوابق بازنگری مدیریت: مستندات بازنگری های مدیریتی سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی، شامل بحث در مورد نتایج ممیزی، اقدامات اصلاحی و فرصت های بهبود.
روش های پایش و ارزیابی تأمین‌کننده: رویه‌هایی برای تأیید و نظارت بر تأمین‌کنندگان برای اطمینان از رعایت الزامات ایمنی مواد غذایی.
سوابق آموزش و شایستگی: سوابق آموزش های ارائه شده به کارکنان در مورد رویه های ایمنی مواد غذایی و شایستگی آنها در انجام وظایف محوله.
رویه‌های کنترل مستندات: رویه‌هایی برای کنترل و مدیریت اسناد به منظور اطمینان از اینکه فقط اسناد جاری و تایید شده در سازمان استفاده می‌شود.

ایجاد و نگهداری این مستندات برای نشان دادن انطباق با ISO 22000 و اطمینان از اثربخشی سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی ضروری است. بررسی‌ها و به‌روزرسانی‌های منظم اسناد برای انعکاس تغییرات در فرآیندها، رویه‌ها یا مقررات و بهبود مستمر سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی ضروری است.

محتویات پکیج ایزو 22000

با دانلود این پکیج شما کلیه مستندات ضروری برای مشاوره سیستم مدیریت ایمنی غذایی FSMS و همچنین دریافت گواهینامه معتبر مربوطه را در اختیار خواهید داشت و شامل خط مشی ایمنی غذایی، نظامنامه ایمنی غذایی، نقشه فرآیند ها، شناسنامه فرآیند ها، کلیه روش های اجرایی و دستورالعمل ها و همچنین برنامه های پیش نیازی، فرمت طرح HACCP و…..می باشد که شرح آن در ذیل آمده است.

لیست مستندات ایزو 22000

خط مشی ایمنی غذایی
نظامنامه ایمنی غذایی
روش اجرایی فروش و بازنگری قرارداد
روش اجرایی کنترل ایمنی غذایی
روش اجرایی مدیریت منابع
روش اجرایی خرید
روش اجرایی نگهداري وتعميرات
روش اجرايي برنامه ریزی و تولید
روش اجرایی طرح ریزی سیستم و فرآیند ها
روش اجرایی آموزش
روش اجرایی اقدام اصلاحی
روش اجرایی بازنگری مدیریت
روش اجرایی ممیزی داخلی
روش اجرایی کنترل محصول نامنطبق
روش اجرایی کنترل مستندات و سوابق
روش اجرایی تجزیه و تحلیل نقاط کنترل بحرانی
روش اجرایی پایش فرآیند های تولید
روش اجرایی مدیریت ریسک ها و فرصت ها
روش اجرایی مدیریت تغییر
روش اجرایی مدیریت دانش
روش اجرایی مدیریت ارتباطات
روش اجرايی استرداد محصولات غیر ایمن و ناسالم
روش اجرايی آمادگی و واکنش در شرایط اضطراری
روش اجرایی پایش عملیات ها، برنامه های پیشنیازی و طرح های
دستورالعمل ارزیابی تامین کنندگان
دستورالعمل طرح HACCP
دستورالعمل تصدیق
دستورالعمل رسیدگی به شکایت مشتریان
دستورالعمل سنجش رضایت مشتریان
دستور العمل انبارش، حمل و نقل و تحویل
دستور العمل شناسایی و ردیابی
برنامه های پیش نیازی(PRPs)
برنامه شستشو و نظافت فضاها، تجهيزات و لوازم كارخانه(PRPs)
برنامه شستشو و ضدعفونی(PRPs)
دستورالعمل کالیبراسیون
دانلود مستندات ایزو 22000
دانلود مستندات ایزو 22000

مستندات ایزو 22000 مناسب چه کسانی است؟

دانلود این پکیج مناسب کلیه شرکت های تولیدی و خدماتی فعال در زنجیره مواد غذایی و همچنین مشاوران ایزو در حوزه استقرار سیستم مدیریت ایمنی غذایی (FSMS)، کارشناسان رشته ایمنی غذایی، دانشجویان رشته های مرتبط با ایمنی غذایی، نماینده مدیریت شرکت های فعال در این صنعت و ….

ایمنی غذایی چیست؟

به عاری بودن مواد غذایی از آلودگی های فیزیکی، میکروبی و شیمیایی که باعث بیماری مصرف کنندگان می گردد ایمن غذایی گفته می شود وشامل اقداماتی همچون شناسایی و ارزیابی مخاطرات ایمنی غذایی، ارائه راهکار های کنترلی و اقدامات اصلاحی برای بازگردان مواد غذایی به محدوده قابل قبول از طریق اصلاح و بهینه سازی فرآیند ها در زنجیره غذایی است.

5/5 (4 دیدگاه ها)

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود مستندات ایزو 22000”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید…

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp