تفاوت-گارانتی-و-وارانتی
تفاوت-گارانتی-و-وارانتی

تفاوت گارانتی و وارانتی

تفاوت-گارانتی-و-وارانتی در نوع تعهدی است که تولید کننده و یا فروشنده در قبال فروش کالا به خریدار(مشتری) می دهد و گارانتی و وارانتی هر دو نوعی ضمانت محسوب می گردد.

A) گارانتی

گارانتی تعهدی است که طی آن اگر محصول در طول دوره ضمانت، دچار خرابی و مشکل گردد، فروشنده می بایست، محصول را در صورت امکان تعمیر(تعمیر و تعویض قطعات بدون هرگونه هزینه قطعات و اجرت)نماید و در غیر اینصورت تعویض کالا و یا عودت وجه به مشتری.

B) وارانتی

تعهدی است که طی آن تعمیر و تعویض قطعات با دریافت هزینه قطعات و اجرت انجام خواهد شد.

 

B-1) تفاوت-گارانتی-و-وارانتی

طول دوره وارانتی بیشتر از گارانتی است.

C) انواع گارانتی محصول در بازاریابی و فروش:

C-1) گارانتی لحظه خرید و در داخل بسته بندی محصول

این نوع گارانتی بهترین نوع گارانتی است. زیرا گارانتی ها در این صورت دارای شماره سریال هستند و خود کارخانه بر روی آنها گارانتی را قرار داده است.

C-2) وارانتی هنگام تعمیر

برخی دیگر از کالاها زمانی که نیاز به تعمیر پیدا می کنند ، پس از تعمیر آن توسط شرکت تولید کننده یک گارانتی را به شکل فاکتور در اختیار شما قرار می دهند.

C-3) گارانتی هنگام نصب

برخی دیگر از گارانتی ها در هنگام نصب محصول به خریدار داده می شود.

همانطور که گفته شد بهترین گارانتی برای محصول ، گارانتی هست که کارخانه هنگام تولید کالا در بسته بندی آن قرار داده است. این نشان می دهد کارخانه محصول خود را قبل از اینکه روانه بازار کند آزمایش کرده است.

D) انواع وارانتی محصول در بازاریابی و فروش

انواع وارانتی شامل موارد زیر است;

D-1) زمان بیشتر

وارانتی نسبت به گارانتی از دوره زمانی ضمانت بیشتری برخوردار است. مثلاً اگر شما برای یک محصول یک گارانتی چند ماهه یا نهایتاً یکی دو ساله داشته باشید ولی در وارانتی ممکن است این ضمانت برای مدتهای بیشتری باشد.

D-2) گارانتی عدم بازگشت هزینه

در گارانتی ها مشتریان اگر با خرابی محصول مواجه شوند محصول آنها توسط فروشنده(سازنده، نمایندگی) به صورت رایگان تعمیر و یا تعویض می گردد و در صورت عدم امکان تعمیر و یا تعوض، امکان عودت مبلغ کالا توسط فروشنده وجود دارد.

D-3) وارانتی تضمین قطعات

وارانتی ها بیشتر برای تضمین تعویض قطعات استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp