خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

فرآیندهای-سازمان

فرآیندهای-سازمان

فرآیندهای-سازمان به یک یا مجموعه ای از فعالیت ها گفته میشود که ورودى ها را تبدیل به خروجی می نماید . در واقع فرآیند یک چرخه است که طی بکارگیری منابع و زیرساختها قادراست ورودی های دریافت شده را تبدیل به خروجی ها نماید .فرآیندهای-سازمان به هم وابسته بوده و همواره در تعامل هستند و خروجی بعضی فرآیندها به عنوان ورودی فرآیند بعدی مورد استفاده قرار میگیرد، در زیر مثالی از تعامل و ارتباط فرآیندها بیان شده است.

انواع فر آیند های سازمان:

فرآیندهای-سازمان عموما سه دسته هستند که به فرآیندهای اصلی ، مدیریتی و پشتیبانی شناخته می شوند و اساس هر سازمانی بر فر آیند های اصلی آن استوار است که با رسالت و فلسفه وجودی سازمان در ارتباط است همانند فرآیند تولید و فروش .

فرآیندهای-سازمان

الزامات فرآیندی در استاندارد ایزو ۹۰۰۰۱

بر اساس بند ۴-۴ الزامات سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 سازمان ها ملزم به شناسایی و تعیین فرآیندهای خود و همچنین تعیین تعاملات و توالی آنها در راستای کسب و کار و اهداف سازمان هستند.

پکیج شناسنامه فرآیندها

در این شرکت فرآیندهای سازمان تحت عنوان سه پکیج زیر و در مجموع ۱۲ فرآیند تهیه و در قالب مستندات ایزو جهت دانلود در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است که به شرح زیر است:

پکیج فرآیندهای اصلی(COP):

این پکیج بسته به نوع سازمان، رسالت اصلی یعنی تولیدی/خدماتی تعیین شده است که طی آن فرآیندهای زیر در آن اصلی(COP) تعیین شده است؛

 1. فروش
 2. طراحی و تکوین
 3. تولید

دانلود پکیج فرآیندهای اصلی

پکیج فرآیندهای مدیریتی(MOP)

 1. پایش، تحلیل و بهبود
 2. تضمین کیفیت(تضمین،مدیریت ریسک، فرصت/ تغییر)
 3. بازنگری مدیریت

دانلود پکیج فرآیندهای مدیریتی

پکیج فرآیندهای پشتیبان(SOP)

در این شرکت که مستندات مربوط به یک شرکت تولیدی خدماتی است، پکیج فرآیندهای پشتیبان شامل موارد زیر است که همراستا با سایر فرآیند ها و در راستای پشتیبانی از اجرا و اثر بخشی سیستم مدیریت تهیه و در دسترس می باشد؛

 1. برنامه ریزی تولید
 2. نگهداری و تعمیرات(PM)
 3. خرید و ارزیابی تامین کنندگان
 4. پایش و اندازه گیری محصول/خدمت و کالیبراسیون
 5. مدیریت منابع و آموزش
 6. انبارش

دانلود پکیج فرآیندهای پشتیبان

دانلود-شناسنامه-فرآیند-ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

X